slider-eng-1

İstanbul Blockchain Women – İstanbul Blokzincir Kadınları Derneği’nin ilerleyen dönemlerde hayata geçireceği Sürekli Eğitim Modüllerinin ön-tanıtımı niteliğindeki Blockchain and Cryptos Unchained Weekend etkinliği gerçekleşti.

Blokzincir teknolojisi ekseninde oluşan kavramsal konseptlerin alanında uzman konuşmacılar tarafından ele alındığı, “Concordium” sponsorluğunda gerçekleşen online etkinlikte Yatırımcı Psikoloji ’sinden Davranışsal Ekonomi ’ye, Bitcoin’in çıkış felsefesinden Blokzincir’e, güncel trend başlıklar olan NFT, Metaverse ve WEB 3’e uzanan konularda oturumlar düzenlendi.

Blockchain and Cryptos Unchained Weekend etkinliğinde yer alan konuşmacıları dinlemek ve programa dair detayları öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Program Akışı ve konuşmacılar:

1. Gün


10:00 – 10:45 Keynote – Concordium CEO – Lone Fonss Schroder

11:00 – 11:45 Blokzincir : Bizi neler bekliyor? –  Efe Bulduk

12:00 – 12:45 Satoshi – The Game Changer – Dr. Çağla Gül Şenkardeş

13:00 – 13:45 Kripto Dünyası / Merkeziyetsizlik vs Geleneksel Yapılar – Dr. Vedat Güven

14:00 – 14:45 DeFi – Finansın R&D Lab’i – Turan Sert

15:00 – 15:45 2022 : Regülasyonlar’ın Yılı – Av. Ece Ildır


2. gün

10:00 – 10:45 Yatırımcının yeni risk vizyonu – Dr. Hakan Özerol

11:00 – 11:45 Web3 – New World Order – Dr. Burcu Sakız

12:00 – 12:45 Yeni Hype: NFT – Eren Yecan

13:00 – 13:45 Metaverse : Gelecekteki yaşam mı, illüzyon mu? – Devrim Danyal

14:00 – 14:45 Gaming Dünyası & P&E – Ahmet Usta

15:00 – 15:45 DAO’lar : Yeni Nesil Yöneti(şi)m – Dr. Hale Cide Demir

Keynote :

Concordium : Concordium, düzenleyici uyumluluğu kolaylaştırmak için protokol düzeyinde bir kimlik katmanına sahip, halka açık, hisse kanıtı kullanan katman-1 bir blok zinciridir. Bilimsel olarak kanıtlanmış olan Concordium, değiştirilebilir ve değiştirilemez token standardına sahip benzersiz bir akıllı sözleşme ortamı oluşturdu. Concordium, CCD ile ifade edilen yerel tokenı ile, itibari para ücreti olarak sabit, düşük işlem ücretleri ile; neredeyse anlık, gerçek finalite sağlayarak farklılık göstermektedir.

Konuşmacı : Lone Fønss Schrøder (Concordium – CEO) Havacılık, biyoteknoloji, perakende, otomotiv, petrol & gaz ve denizcilik sektörlerindeki büyük şirketlerden bankalara ve sermaye piyasalarına kadar uzanan kapsamlı yönetici deneyimine sahip Fønss Schrøder, IKEA’da Direktörlük, Volvo’da Başkan Yardımcılığı’nın yanı sıra fintech şirketi Cashworks’ün kurucu ortağıdır. Kariyerinin 22 yılını dünyanın en büyük nakliye şirketi olan A.P. Moller-Maersk’te Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak geçiren Lone, Maersk’ün Satın Alma Şirketi ve Star Air’i kurdu. 2005 yılında, otomotiv endüstrisi için fabrikadan bayiye global lojistik çözümleri ve terminal tesislerinde öncü servis sağlayıcı olan Wallenius Lines’a Başkan olarak atandı. Lone, Copenhagen Business School’dan İşletme ve Ekonomi, Kopenhag Üniversitesi’nden Hukuk Yüksek Lisansı (LLM) ile, MIT Sloan’dan Blockchain Teknolojileri Programı sertifikasına sahiptir.