Speakers
Mert Susur, Müge Kılıç
Location
Online
Category
Meetuplar

Uçurtma Projesi

İstanbul Blockchain Women topluluğu, veya resmi adıyla İstanbul Blokzincir Kadınları Derneği’nin Ekim ayındaki ilk online meet-up konuğu Uçurtma Projesi oldu. Paribu’nun sponsorluğunda yine İstanbul Blockchain Women YouTube kanalından canlı yayınlanan programın konukları Uçurtma Projesinin Kurucusu Mert Susur, ve öğrenci ilişkilerinden sorumlu ekip üyesi Müge Kılıç.

Uçurtma, Ethereum ağı üzerinde geliştirilen akıllı kontratlarla öğrencilere burs imkanı sağlayan bir platform. Projede tanımlı kriptoparalar üzerinden toplanan destekler, akıllı sözleşmelere kodlanan şartlara bağlı olarak her ay düzenli olarak burs sahibine hızlı, kesintisiz ve masrafsız ödenir. 

Blokzincir teknolojisinin sağladığı şeffaflık sayesinde ihtiyaç sahiplerine güvenli bir şekilde toplanan destekler, akıllı kontratlar sayesinde de düzenli nakit akışını sağlıyor, aynı zamanda

destekçilerin de bu süreçte öğrencinin durumunu platform üzerinden takip edebilmesine olanak tanıyor. 

Mert Susur ve Müge Kılıç bizlere projenin çıkış hikayesinden başlayarak projenin mevcut durumunu, hedeflerini ve büyüme stratejilerini bizlerle paylaştı.